Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai!
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai!

SALASPILS CENTRĀLĀS DAĻAS ATTĪSTĪBAS VĪZIJA

OBJEKTS: SALASPILS PILSĒTAS CENTRĀLĀS DAĻAS AR ADMINISTRATĪVAJĀM UN KULTŪRAS IESTĀDĒM SATIKSMES INFRASTRUKTŪRAS REKONSTRUKCIJA, PILSĒTAS GALVENĀ LAUKUMA IZVEIDE UN LABIEKĀRTOJUMS

VIETA: SALASPILS

AINAVU ARHITEKTS: ANNA KALNIŅA, MARTA SALIŅA, INGŪNA ROZENTĀLE, PĒTERIS VORZA

GADS: 2018

STATUSS: METU KONKURSA PIETEIKUMS

Koncepcijas atslēgas vārdi – ūdens, enerģija, dinamika un cilvēki. Atslēgas vārdi un risinājums meklēts vietas identitātē un sabiedrībā. Salaspils saistās ar spēku, enerģiju un attīstības dinamiku. To sevī nes mūsu tautas likteņupe – Daugava, Salaspils HES, attīstības vēsture un zaļā enerģija, ko sniedz Nacionālais botāniskais dārzs, iedvesmojot visus dārza mīļus.  Koncepcijas un labiekārtojuma kompozīcijas risinājums veidots iedvesmojoties no šiem enerģiju nesošiem elementiem, kas tālāk integrētas piedāvātajā koncepcijas risinājumā caur dizainu, kompozīciju un izvēlētajiem materiāliem.

Koncepcijas priekšlikums ir veidot vizuālu un fizisku publisko ārtelpu sasaisti. Esošo teritoriju starp ielām, veidot izmantojamu gan svētkiem un atpūtai, gan ikdienas vajadzībām. Samazināt Līvzemes ielas satiksmes intensitāti, priekšroku dodot gājēju un velo kustībai. Koncepcijas virsuzdevumus – radīt cilvēka mērogam, vajadzībām un komfortam pakārtotu, pieejamu publisko ārtelpu tīklojumu.

Categories
WordPress Theme built by Shufflehound. © SIA "AINAVISTS" 2019