Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai!
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai!

DABAS MĀJA

OBJEKTS: LATVIJAS UNIVERSITĀTES DABASZINĀTŅU AKADĒMISKAIS CENTRS

VIETA: RĪGA

ARHITEKTI: “SESTAIS STILS”

AINAVU ARHITEKTS: INGŪNA ROZENTĀLE

GADS: 2015

STATUSS: REALIZĒTS

LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs ir pirmā realizētā ēka no topošā LU kampusa. Labiekārtojums veidots balstoties uz kopējā kampusa koncepcijas plānu, respektējot nākotnes redzējumu un šodienas vajadzības.

Ēkas priekšlaukums izvietots gar Jelgavas ielu, pie pašreizējās galvenās ieejas. Laukumu no saimnieciskās zonas, automašīnu un velosipēdu novietnēm atdala apstādījumi. Stādījumi veidoti no dekoratīvo krūmu grupām, ziemcietēm un graudzālēm. Dobēs izvietoti stabveida vīteņaugu balsti, kas, izaugot vīteņaugiem, veidos telpu vertikālā plaknē.

Otra galvenā ieeja ēkā atrodas 2. stāva līmenī. Lai uz to nokļūtu, izveidots pagaidu uzbērums. Tā nogāzēs mijas graudzāļu stādījumu un ziedošu pļavu joslas. Atpūtas zona izvietota teritorijas dienvidu daļā, kas labiekārtota ar brīvi pārvietojamiem koka soliņiem. Teritorijas apgaismojumu nodrošina saules un vēja enerģijas uzlādētas laternas.

Pārējā teritorijas daļā, kas paredzēta nākamajām būvniecības kārtām, pašlaik veidots zālājs – ziedu pļava.

Categories
WordPress Theme built by Shufflehound. © SIA "AINAVISTS" 2019